Σελίδες

Τρίτη 20 Ιουλίου 2010

ΠΑΟΚ-Νυρεμβέργη 0-1 live

Το τελευταίο φιλικό του επί γερμανικού εδάφους δίνει αυτή την ώρα ο ΠΑΟΚ, κόντρα στη Νυρεμβέργη.

67': Ο Εκίτσι μπήκε ωραία από δεξιά στην περιοχή, έπιασε το συρτό σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Χαλκιά

64' - Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Ο Αθανασιάδης στη θέση του Σαλπιγγίδη και ο Μπαλάφας σ' εκείνη του Μπουσαϊντί

63': Ωραία μπαλιά "στην πλάτη" της άμυνας της Νυρεμβέργης για τον Φιλομένο, εκείνος προχωρά και ετοιμάζεται να σουτάρει, όμως ο Γιουντ προλαβαίνει και με προβολή "του παίρνει την μπουκιά από το στόμα"

59': Μετά από ωραία φαλτσαριστή εκτέλεση φάουλ του Σορλέν από αριστερά, ο Παπάζογλου δεν προλαβαίνει να βάλει το κεφάλι του στην πορεία της μπάλας κι εκείνη -χωρίς να την αγγίξει κανείς- περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι

57': Ο Άιγκλερ ξεπέρασε ωραία από αριστερά τον Μπουσαϊντί, μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ που έπιασε με το δεξί πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χαλκιά

46': Έναρξη του β' μέρους

45': Λήξη του ημιχρόνου

40' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ!: Σε εκτέλεση φάουλ από δεξιά στην περιοχή του ΠΑΟΚ, άμυνα και Χαλκιάς αδράνησαν, ο Βόλσαϊντ το εκμεταλλεύτηκε και με ωραίο άλμα και κεφαλιά άνοιξε το σκορ

28' - Κίτρινες κάρτες για τον ΠΑΟΚ: : Την πρώτη την αντίκρισε ο Τσιρίλο για δυνατό μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου και τη δεύτερη ο Σαλπιγγίδης για διαμαρτυρία

26': Συνεχίζει να παρουσιάζεται προβληματικός στην παραγωγή παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ -που τουλάχιστον δεν απειλείται, όμως, από τη γερμανική ομάδα

15': Χωρίς κάποια άλλη αξιόλογη φάση το πρώτο τέταρτο, με τις δύο ομάδες να αναλώνονται σε λάθη στο χώρο του κέντρου

4': Ο Φιλομένο κινείται ωραία από αριστερά, αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, όμως το δυνατό σουτ που επιχειρεί περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Μάριο Μπερέτα): Χαλκιάς, Μπουσαϊντί, Μαλεζάς, Τσιρίλο, Σνάουτσνερ, Βιτόλο, Σορλέν, Φωτάκης, Μουσλίμοβιτς, Φιλομένο, Σαλπιγγίδης

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ (Ντίτερ Χέκινγκ): Φέστερ, Νίλσον, Άιγκλερ, Ένγκελερ, Γιουντ, Φρανς, Μπούντογκαν,Σίμπερ, Πίνολα, Βόλσαϊντ